Archiwum kategorii: Aktualności

KOSZTY I WYŻYWIENIE WYCHOWANKÓW INTERNATU

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2022r. opłata za miesięczny pobyt dziecka w internacie, ustalona przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., wynosi 200zł. Ponadto wszyscy wychowankowie internatu zobowiązani są do wykupienia wyżywienia (śniadania i obiadu) w stołówce Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. 30 Stycznia 29 w Gorzowie Wlkp. Koszt całodziennego wyżywienia wynosi 12 zł, w tym:… Czytaj dalej »

Kwaterowanie wychowanków

Szanowni Państwo, drodzy Wychowankowie Słoneczne wakacje dobiegają końca a rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 już za chwilę. Zatem czas powrotu do AMICUSA i do szkoły. W środę 31 sierpnia br. w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy do zakwaterowania się nowych wychowanków (pierwszoklasistów). Z kolei starsi wychowankowie (z klas wyższych) proszeni są o przyjazd w godzinach 18.00 –… Czytaj dalej »

„TO JUŻ JEST KONIEC, MOŻEMY IŚĆ”

Czerwiec dobiega już końca, a wraz z nim zakończenie roku szkolnego 2021/2022. W AMICUSie odbył się uroczysty apel, na którym wychowawcy podsumowali 10 miesięcy nauki w szkole i mieszkania w internacie. W „Panteonie sław” wśród uczniów z najwyższą średnią powyżej 5,0 na zaszczytnym pierwszym miejscu zasiadł Paweł Karasiński z klasy trzeciej. Na drugim miejscu uplasował… Czytaj dalej »

Obchody Dnia Dziecka w Internacie AMICUS

6 czerwca 2022r. wychowankowie naszego internatu zostali zaroszeni przez panią kierownik Aleksandrę Strzałecką oraz wychowawców  na integracyjny piknik na świeżym powietrzu oraz wspólne grillowanie  i świętowanie Dnia Dziecka. Spotkanie odbyło się na boisku przy ul. Grobla. Zaprzyjaźniony z „internacką bracią” – sympatyczny i uczynny p. Darek, zadbał o  ogień na grillu, p. kierownik przywiozła pyszne… Czytaj dalej »

Światowy Dzień bez tytoniu

Co roku 31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto stanowiło okazję dla wychowawców do zwrócenia uwagi wychowankom na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne na całym świecie. Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami… Czytaj dalej »

MasterChef w AMICUSIE

Przez cały rok szkolny minimum raz w miesiącu odbywały się cykliczne zajęcia kulinarne w Elektrycznej Kuchni Amicusa. Młodzi mężczyźni gotowali potrawy, piekli ciasta i ciasteczka, przygotowywali różne zdrowe sałatki i przekąski pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Cisowskiej.  Dnia 23 maja br. odbył się długo oczekiwany konkurs kulinarny „MasterChef – mistrzowie dotarli na metę”. Zadaniem wychowanków… Czytaj dalej »

ŚWIĘTA MAJOWE

Maj to przepiękny miesiąc, kuszący jaskrawymi barwami, popisowym śpiewem ptaków i ciepłem porannego słońca. Maj, to także czas kiedy swoje święto obchodzą ludzie pracy z całego świata. Świętują wtedy w szczególny sposób fakt codziennego trudu, który pcha nas ku lepszemu. W maju, my Polacy mamy szczególnie dużo sposobności do uczczenia naszych narodowych świąt. Wśród nich… Czytaj dalej »

Rozpoczynamy e-nabór do Internatu AMICUS

Od 16 maja 2022 roku można składać wnioski o przyjęcie do internatu na rok szkolny 2022/2023. Kliknij w zakładkę REKRUTACJA, pobierz wniosek, wypełnij go i wyślij na podany adres. Znajdziesz tam także „Regulamin rekrutacji”,  a w nim wszystkie niezbędne informacje oraz terminy dopełnienia formalności. Zapraszamy

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów na DZRZWI OTWARTE SZKOŁY w Zespole Szkół Elektrycznych  w Gorzowie Wlkp., w dniu 9 kwietnia 2022r. (w sobotę) na ulicę Grobla 68A (sala gimnastyczna).Czekamy na Was od godziny 9.00 Chętnie udzielimy informacji osobom zainteresowanym jak zamieszkać w Internacie AMICUSA. Dowiesz się, jak ciekawie spędzić czas po szkole w gronie kolegów w domowej… Czytaj dalej »