Archiwum kategorii: Aktualności

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to czas, kiedy przyroda i zwierzęta budzą się do życia, a świat robi się kolorowy… W czwartkowy wieczór z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w naszym internacie, wychowankowie przystąpili do szeregu przygotowanych przez wychowawców konkurencji i konkursów.  Młodzież z podziałem na grupy odpowiadała na pytania dotyczące wiosennej flory i fauny, rozwiązywała zagadki matematyczne, prezentowała umiejętności… Czytaj dalej »

Spotkanie z Temidą

Grupa głodnych wiedzy pierwszoklasistów, naszych wychowanków, spotkała się w czwartek 14 marca br. z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Prawnej z przedstawicielami Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. Przeprowadzone warsztaty, o praktycznych, życiowych tematach przebiegły w miłej atmosferze. Sędzia z Wydziału Karnego Elżbieta Wojtunik – Panacha opowiedziała o najczęstszych wykroczeniach, i o różnych sytuacjach, które mogą się… Czytaj dalej »

Dzień Kobiet w Internacie AMICUS

W środowy wieczór 6 marca w internacie odbyły się obchody Dnia Kobiet.  Odświętnie ubrani, z lekką tremą i dużym zaangażowaniem pierwszoklasiści, z pomocą dwóch starszych kolegów, przedstawili część artystyczną przygotowaną dla wszystkich Pań z internatu. Wychowankowie zadbali również o mały poczęstunek, na który zaprosili Panie po występie. Najważniejszym punktem wieczoru były ciepłe i szczere życzenia… Czytaj dalej »

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowankowie Internatu udali się do Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim, aby przynieść radość i towarzystwo przebywającym seniorem w Dziale Pobytu Dziennego. Uroczystość uświetniły występy artystyczne, wśród których znalazły się wzruszające wiersze, celebrujące mądrość i doświadczenia życiowe osób starszych. Atmosferę ożywiły piękne melodie oraz porywający pokaz tańca. Każdy senior… Czytaj dalej »

ZAWODY AMICUSOWYCH GRACZY W „EKSPLODUJĄCE KOTKI”

Dnia 15.01.2024r. w poniedziałek w naszym internacie zebrała się grupa AMICUSOWYCH GRACZY by wspólnie zorganizować zawody w „EKPLODUJĄCE KOTKI”. Zawody w grę karcianą miały na celu wzmocnienie więzi koleżeńskich między wychowankami, nauczyć ich taktycznego działania, pokazać zdrową rywalizację i dostrzec inną formę spędzania czasu wolnego. Dla wszystkich wychowanków, którzy wzięli udział w wydarzeniu wręczone zostały… Czytaj dalej »

Wigilia w Amicusie

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.Charles Dickens, „Opowieść wigilijna” Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zwykłe chwile… Czytaj dalej »

Odpowiedź na apel potrzebujących…

Wychowankowie bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje i działania charytatywne. W grudniu z chęcią odpowiedzieli na apel Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i zakupili środki higieny osobistej oraz zebrali ubrania dla potrzebujących. Przygotowane prezenty, w dniu 13 grudnia br. w imieniu naszego internatu Patryk Guściewicz i  Kuba Kucharski wraz z panią… Czytaj dalej »

Amicusowy Święty Mikołaj

Amicusowy Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy znani są przede wszystkim jako wielcy przyjaciele dzieci i gdy tylko nadarza się okazja to obdarowuje je prezentami. W pewien grudniowy dzień, starszy siwy pan z długą białą brodą, ubrany w czerwony struj z czapką, wraz z elfami zawitał do zaprzyjaźnionej gorzowskiej SP 17, malując wielką radość na twarzach… Czytaj dalej »