Archiwum kategorii: Aktualności

KONKURS FOTOGRAFICZNY „KRAJOBRAZ W OBIEKTYWIE”

Dnia 22 maja odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Krajobraz w obiektywie”, zorganizowanego przez wychowawcę panią Karolinę Szczech. Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Skierowany był do miłośników fotografii, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zachęcał do fotograficznej „interpretacji” otaczającej rzeczywistości. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz… Czytaj dalej »

„Przyszłość należy do Waszych marzeń”

18 kwietnia br. Młodzieżowa Rada Internatu wraz z kolegami z pierwszych klas pod opieką Grona Pedagogicznego ceremonialnie pożegnała Absolwentów Internatu AMICUS z rocznika 2023. Uroczyste spotkanie przebiegło w ciepłej atmosferze, pełne było wspomnień, chwil radości, refleksji i niezapomnianych rozmów.   Wychowankowie przygotowali dla naszych abiturientów wiele niespodzianek: prezentację multimedialną zdjęć z lat 2019/2023, która pozwoliła… Czytaj dalej »

DZIEŃ OTWARTY W AMICUSIE

W ubiegłą sobotę 15 kwietnia br. ósmoklasiści wraz z rodzicami mieli niepowtarzalną okazję do zwiedzania AMICUSA. Po rozpoczęciu i wystąpieniu Dyrektora Szkoły Stanisława Jodko oraz zaprezentowaniu przez nauczycieli krótkiej charakterystyki kierunków kształcenia, przybyli goście rozpoczęli zwiedzanie budynków Elektryka rozmieszczonych w różnych częściach miasta, w których to przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. W naszym internacie na… Czytaj dalej »

MISTRZOSTWA INTERNATU AMICUS W PIŁKARZYKI

Dnia 27 marca 2023r. odbyły się Mistrzostwa Internatu AMICUS w Piłkarzyki zorganizowane przez wychowawcę panią Karolinę Szczech. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, a każda z nich składała się z dwóch zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, a wychowankowie pokazali swoje umiejętności i determinację. Wszyscy uczestnicy dawali z siebie wszystko, by zdobyć jak najwięcej… Czytaj dalej »

Wiosna kwiaty rozdaje

Jak przywitać wiosnę? Może z przytupem i z kwiatami?! Dlaczego nie? 😉 Tak też zrobili nasi wychowankowie, którzy wspólnie roztańczyli się w rytm porywającej muzyki. Radość, śmiech i dobra zabawa stały się zwiastunem nadchodzącej wiosny, a dziewczęta niczym kwiaty tańczyły w porywach ciepłego wiatru. Prowadzącymi roztańczone spotkanie byli zaproszeni goście: Gracja Antonowicz, Kinga Rekowska oraz… Czytaj dalej »

Spotkanie poza murami internatu…

W dniu 14 marca br. wychowankowie z klas maturalnych Internatu AMICUS pod opieką pani Agnieszki Cisowskiej uczestniczyli w warsztatach, rozwijające ich kreatywność i poczucie humoru. Wychowawca Grupy II zabrał dojrzałych młodych mężczyzn w świat dziecka,  w którym to mogli spróbować swoich sił w tworzeniu słodkich lizaków  Wspomnieniom i uśmiechom nie było końca. Spotkanie poza murami… Czytaj dalej »

DZIEŃ KOBIET

Mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto przez cały rok, zatem jak celebrować ten szczególny dzień? 8 marca w Dniu Kobiet spotkaliśmy się na wieczornych uroczystościach, w trakcie których oprócz tradycyjnych akcentów, życzeń, kwiatów i słodkości zaprezentowaliśmy wyjątkowy program artystyczno-słowno-muzyczny zadedykowany naszym Paniom.  Spotkanie poprowadzili: J. Daniluk, P. Wysocki, A. Kucharski, K. Tryba i… Czytaj dalej »