Archiwum kategorii: Aktualności

E-nabór do Internatu „Amicus” Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp.

Wychowanków chcących PRZEDŁUŻYĆ swój pobyt prosimy o składanie wniosków o miejsce w Internacie „Amicus” ZSE na rok szkolny 2020/2021. Wniosek należy pobrać ze strony internetowej ZSE z zakładki: Internat – pliki do pobrania – wniosek o przyjęcie do Internatu. Wypełniony wniosek na nowy rok szkolny należy przesłać na adres: z.kuzminska@zsegw.pl Termin składania wniosków do 30.05.2020… Czytaj dalej »

Życzenia Wielkanocne

„Jezus jest specjalistą w przekształcaniu naszej śmierci w życie, naszego biadania w taniec: wraz z Nim możemy i my dokonać Paschy, czyli przejścia: przejścia od zamknięcia do komunii, od rozpaczy do pocieszenia, od lęku do ufności.” – Papież Franciszek W tym trudnym i pełnym obaw czasie chcemy łączyć się z Wami w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych.… Czytaj dalej »

Opłata za internat zawieszona

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Wychowankowie! Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zawieszono, a internat szkolny został zamknięty. W zaistniałej sytuacji od 1 kwietnia 2020 r. zawiesza się opłaty za internat w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.… Czytaj dalej »

UWAGA – ODBIÓR KSIĄŻEK!!!

W odpowiedzi na zapytania związane z potrzebą odbioru szczególnie zeszytów i podręczników informuję, że będzie można zabrać te rzeczy z placówki tylko: – w środę – 25 marca w godzinach 9:00 – 12:00 – w piątek – 27 marca w godzinach 17:00 – 19:00 Mając na uwadze rozprzestrzenianie się koronawirusa sugerujemy przyjazdy samochodami osobowymi, a… Czytaj dalej »

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Wychowankowie, w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa z 20 marca 2020 r. zawieszenie działalności naszego internatu zostaje przedłużone do 13 kwietnia 2020 r. Powrót wychowanków do internatu (o ile przerwa w działalności szkół i placówek nie zostanie przez MEN przedłużona) nastąpi 14… Czytaj dalej »

Trening umiejętności przewidywania.

W ramach rozwijania wśród wychowanków zainteresowania grami planszowymi dnia 09.03.2020 r. w naszym internacie odbył się Turniej Gry w Warcaby przygotowany i poprowadzony przez Panią mgr Justynę Czarneckiej–Tutak.  Wychowankowie świadomi, że warcaby to gra strategiczna kształtująca spostrzegawczość i pamięć oraz pobudzająca do myślenia chętnie wzięli udział w tych sportowych zmaganiach. Turniej odbył się w atmosferze… Czytaj dalej »

O bezpieczeństwie …

Dnia 5 marca br. funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili z wychowankami Internatu „Amicus” pogadankę na temat: ”Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze, jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających. Policjanci opowiedzieli wiele ciekawych a zarazem porażających historii, do których dopuścili… Czytaj dalej »

Przebój na „Dzień Kobiet”

Miłym wydarzeniem bieżącego (ubiegłego) tygodnia był uroczyście obchodzony w naszym internacie Dzień Kobiet. Samorząd internatu pod kierunkiem pani mgr Anny Bułgajewskiej zorganizował konkurs muzyczny pt. „Jaka to melodia” – będący zestawem najbardziej znanych i lubianych piosenek o kobietach. W muzycznych zmaganiach udział wzięli: Jakub Bąk, Paweł Cisek i Kajetan Marszałek. Najlepszym „melodiowiczem” okazał się Paweł… Czytaj dalej »

Jak uchronić się przed koronawirusem?

W ramach profilaktyki prozdrowotnej 26 lutego 2020 roku w naszym internacie przeprowadzono zajęcia edukacyjno-warsztatowe dotyczące problematyki zakażeń koronawirusem. W trakcie spotkania wychowankowie zostali zapoznani z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co do tego, jak ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Według WHO najrozsądniejszym zachowaniem jest unikanie kontaktu z osobami, które mają objawy grypy czy przeziębienia przypominające objawy… Czytaj dalej »

Zdrowe desery – odrobina słodkości bez wyrzutów sumienia.

Zdrowy styl odżywiania nie musi być monotonny oraz niesmaczny. To my decydujemy o tym jakie produkty włączyć do naszej diety, a z których zrezygnować. Nie trzeba się głodzić ani też zupełnie unikać cukru. Należy jednak wybrać zdrowe rozwiązania. Takiemu celowi też służyło lutowe spotkanie kulinarne, które odbyło się pod hasłem: „Deser też może być zdrowy”… Czytaj dalej »