Archiwum kategorii: Aktualności

„Otwieramy nasze serca”

Nasi wychowankowie nie zawiedli 😉 Choć na co dzień się nie widują, to na portalach internetowych połączyli siły z kolegami i stworzyli przepiękne dekoracje na konkurs plastyczny pt.: „Kreatywne święta”, zorganizowany przez Internat Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. Konkurs ten zakończył się akcją charytatywną na rzecz Fundacji Zdążyć z Pomocą. Nasi wychowankowie… Czytaj dalej »

Idą święta…

W Amicusie już czuć zapach Świąt Bożego Narodzenia 😉  Pierwsza porcja świątecznych i aromatycznych inspiracji piernikowych za nami!!! W rzeczywistości COVIDowej mogliśmy poczuć się jak w domu. Praca w kuchni, pieczenie pierników, słodki smak lukru, a wszystko to dzięki nowemu piekarnikowi, który został zakupiony na nasze potrzeby. Dziękujemy 🙂 

Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę,za wielki trud włożony w naszą edukację, za starania, abyśmy mogli wkraczać w dorosłe życie,za cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie. Pragniemy złożyć Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, abyście byli zdrowi, zadowoleni z pracy, którą wykonujecie, zadowoleni z nas… Nie zaznawajcie kłopotów i trosk,… Czytaj dalej »

Światowy Dzień Uśmiechu

Co roku w pierwszy piątek października, obchodzimy radosne święto zwane Dniem Uśmiechu, które zawitało także w naszym internacie.  Pomysłodawcą tego dnia był niegdyś Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu 🙂 tzw: „smiley face”, który reprezentuje uśmiech i radość życia, zgodnie ze starym powiedzeniem „śmiech to zdrowie”!  Tego dnia naszych wychowanków po powrocie z… Czytaj dalej »

Mecz towarzyski

1 października 2020 na Orliku przy Czereśniowej odbył się mecz towarzyski pomiędzy wychowankami Internatu AMICUS a ZSTiO.  Nasza drużyna miała okazję przećwiczyć nowe warianty taktyczne, zwiększyć „zgranie” zawodników ze sobą i wykrystalizować kadrę na oficjalne spotkania dobrze się przy tym bawiąc 😉 W rolę trenera wcielił się Paweł Cisek, a całe spotkanie przebiegło w miłej… Czytaj dalej »

„Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty”

Pod takim hasłem w tym roku był obchodzony Dzień Chłopaka w Internacie AMICUS. Oprócz słodkości, nasi chłopcy otrzymali mały drobiazg – własnoręcznie zrobione przez Panie podstawki pod kubek.  Mamy nadzieję, że wychowankowie, będą mile wspominać ten dzień.  Wszystkiego najlepszego!!! 

DZIEŃ DLA ŚRODOWISKA czyli dlaczego warto segregować śmieci

W tym roku Dzień Ziemi przebiegł pod hasłem „Dzień dla środowiska”. Motywem przewodnim było uświadomienie wychowankom problemu zanieczyszczenia naszej planety plastikowymi odpadami oraz nauka segregacji odpadów.  W zajęciach udział wzieli wychowankowie z klas pierwszych, zgodnie ze znanym cytatem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. 

„WE ARE THE CHAMPIONS”

16 września 2020 w środowe popołudnie odbyły się zawody strzeleckie w ramach otrzesinowej zabawy internackiej.  Odważni pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona braci internackiej, wygrywając wiele bitew, zdobywając wytyczone cele.  Młodzież klas pierwszych i drugich wykazała się pomysłowością, zaangażowaniem oraz taktyką. Nauczyli się wspierać i współpracować w grupie.  W poczuciu chwały wrócili do internatu… 

Drodzy Rodzice

Na mocy pisma otrzymanego z Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp. kwota opłaty stałej za pobyt dziecka w internacie, ustalona przez UM, wzrosła do 140 złotych. Bardzo prosimy o terminowe uiszczanie opłat do 10-go dnia każdego miesiąca na konto: PKO BP 05 1020 1954 0000 7402 0151 1278 ( w tytule należy podać imię i nazwisko… Czytaj dalej »