Miesięczne archiwum: Październik 2020

Mecz towarzyski

1 października 2020 na Orliku przy Czereśniowej odbył się mecz towarzyski pomiędzy wychowankami Internatu AMICUS a ZSTiO.  Nasza drużyna miała okazję przećwiczyć nowe warianty taktyczne, zwiększyć „zgranie” zawodników ze sobą i wykrystalizować kadrę na oficjalne spotkania dobrze się przy tym bawiąc 😉 W rolę trenera wcielił się Paweł Cisek, a całe spotkanie przebiegło w miłej… Czytaj dalej »

„Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty”

Pod takim hasłem w tym roku był obchodzony Dzień Chłopaka w Internacie AMICUS. Oprócz słodkości, nasi chłopcy otrzymali mały drobiazg – własnoręcznie zrobione przez Panie podstawki pod kubek.  Mamy nadzieję, że wychowankowie, będą mile wspominać ten dzień.  Wszystkiego najlepszego!!! 

DZIEŃ DLA ŚRODOWISKA czyli dlaczego warto segregować śmieci

W tym roku Dzień Ziemi przebiegł pod hasłem „Dzień dla środowiska”. Motywem przewodnim było uświadomienie wychowankom problemu zanieczyszczenia naszej planety plastikowymi odpadami oraz nauka segregacji odpadów.  W zajęciach udział wzieli wychowankowie z klas pierwszych, zgodnie ze znanym cytatem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. 

„WE ARE THE CHAMPIONS”

16 września 2020 w środowe popołudnie odbyły się zawody strzeleckie w ramach otrzesinowej zabawy internackiej.  Odważni pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona braci internackiej, wygrywając wiele bitew, zdobywając wytyczone cele.  Młodzież klas pierwszych i drugich wykazała się pomysłowością, zaangażowaniem oraz taktyką. Nauczyli się wspierać i współpracować w grupie.  W poczuciu chwały wrócili do internatu…