Miesięczne archiwum: październik 2022

Dzień Nauczyciela

W poniedziałkowy wieczór 10 października 2022 roku młodzież pod opieką Pani Agnieszki Cisowskiej, zaprezentowała program artystyczny dla Grona Pedagogicznego z naszego internatu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W przedstawieniu słowno–muzycznym  chłopcy wyrazili wdzięczność wychowawcom za codzienną pracę i trud, a złote myśli o pedagogach przeplatały się z humorystycznymi wierszami. Występy zakończyły się muzycznym pokazem gry… Czytaj dalej »

„Dzień Uśmiechu”

„Dzień Uśmiechu”  obchodzimy  co roku w pierwszy piątek października. Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Poprawia nam nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. I właśnie to szczęście i ten uśmiech mogliśmy zauważyć na twarzach naszych wychowanków, którzy na powitanie nowego słonecznego dnia, mogli… Czytaj dalej »

Pomoc dla Hospicjum – podsumowanie akcji POLA NADZIEI

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje”. (Jan Paweł II) Z takim oto cytatem w sercu po raz kolejny wsparliśmy Gorzowskie Hospicjum św. Kamila, a w tym roku szkolnym Internat AMICUS połączył siły z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, otwartym sercom i portfelom udało się zebrać 696,74 złotych sprzedając cebulki… Czytaj dalej »

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto młodych panów, które co roku obchodzone jest 30 września. W naszym internacie jest  bardzo popularne i celebrowane.Z tej okazji Panie wychowawczynie przygotowały dla swoich podopiecznych słodkie niespodzianki, życząc dużo zdrowia, uśmiechu i samych piątek w szkole.

Integracja

Integracja grupy to bardzo ważny element oddziaływań wychowawczych. Stanowi żmudny, niekiedy trudny do osiągnięcia cel. Dlatego już na początku września w grupach wychowawczych zaplanowano spotkania integracyjne. W GRUPIE II 15 września pod opieką pani Agnieszki wychowankowie stworzyli i zapoznali  się z kontraktem grupowym. Zajęcia miały pomóc pierwszoklasistom w zaadaptowaniu się do nowych warunków w internacie:… Czytaj dalej »