Miesięczne archiwum: grudzień 2019

Wigilia

Najwspanialszą rzecząpodczas tych najbardziejrodzinnych Świąt Bożego Narodzenia jest możliwośćprzebywania z osobami o którychczęsto pamiętamy i dlatego życzymy Wam jeszcze raz,wspaniałej świątecznej atmosfery,ciepła, radości oraz przede wszystkimWESOŁYCH ŚWIĄT i DO SIEGO 2020 ROKU                                                                                    Wychowawcy Internatu

ANDRZEJKI

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” Od dawien dawna w noc św. Andrzeja zbierano się, aby dowiedzieć się, jaka będzie przyszłość. Andrzejki były też wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. By tradycji stało się zadość 28 listopada br. nasi wychowankowie  wzięli udział, w długo wyczekiwanym, integrujący… Czytaj dalej »

Mecz siatkówki między internatem Ekonomika i Elektryka

W dniu 4 grudnia na sali ekonomika rozegrano mecz siatkówki wychowanków internatu ekonomika i elektryka.  14 zawodników dzielnie broniło barw szkoły walcząc zaciekle o każdy punkt, choć lekko nie było, bo w zespole ekonomika grały wybitne reprezentantki szkoły. Po przegraniu pierwszego seta pozostałe sety były zwycięskie dla naszego internatu. Rewanż za 2 tygodnie.

LaserTag

Dnia 20 listopada na ulicy Czereśniowej młodzież naszego internatu wzięła udział w laserowych grach strzeleckich. W dwóch zespołach siedmio osobowych rozegrano następujące gry: -Kontrola flagi  -Zdobywanie bazy -Przejmowanie budynków Gry były bardzo ciekawe z dużym zaangażowaniem uczestników, kondycja dopisała. Zadowolenie uczestników i chęć umówienia na następną strzelankę.

Pożar na niby, czyli próbna ewakuacja

Dbając o bezpieczeństwo wychowanków Internatu „Amicus” przeprowadzono próbną ewakuację. Sygnał dźwiękowy gwizdka  i hasło EWAKUACJA usłyszeli wychowankowie 21 października o godzinie 1700.  Wszyscy, pod opieką wychowawców w pośpiechu, ale w porządku opuszczali budynek internatu i gromadzili się na placu przy parkingu usytuowanym od strony marketu Netto. Akcja ewakuacji miała na celu zapoznanie wychowanków i wychowawców internatu z… Czytaj dalej »

Zajęcia w grupach na temat: Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?

 03.12.2019 odbyły się zajęcia w formie warsztatów na temat: Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej? Młodzież internatu odgrywała scenki, podczas których uczyła się jak udzielać pierwszej pomocy, podczas np. omdlenia czy urazu ciała. Chłopcy w grupach rozwiązywali również test wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, który przypominał i porządkował posiadane przez wychowanków informacje na temat reagowania… Czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-graficznego Święto niepodległości – przejawy patriotyzmu we współczesnym świecie.

W dniu 03.12.2019 rozstrzygnięto konkurs plastyczno-graficznego Święto Niepodległości-przejawy patriotyzmu we współczesnym świecie. Wychowankowie wykonali graficzne prace, które przedstawiają plakat symbolizujący odzyskanie niepodległości naszego kraju. Zwycięzcą konkursu został Kamil W. Wyróżnione osoby to Jakub P. oraz Kamil A. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!!!

Listopadowy Konkurs Kulinarny – „Placki ziemniaczane”

W kolejnym konkursie kulinarnym w naszym internacie, który odbył się 27 listopada 2019 młodzież zmagała się z przepisem na placki ziemniaczane. Jak zawsze liczył się smak i pomysły własne. Efektem końcowym były usmażone własnoręcznie przygotowane placki ziemniaczane oraz mizeria. W listopadzie zwyciężyli: I miejsce-Aleksander Sz., II miejsce Kajetan M. oraz Jakub W., III miejsce Jakub… Czytaj dalej »