Miesięczne archiwum: maj 2024

DZIEŃ MATKI

„Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i zasług.” H. Averbach 26 maja jest Dniem Matki. Tego dnia w szczególny sposób powinniśmy podziękować naszym wspaniałym mamom za dar życia, za ich trud wychowania, za ich miłość, uśmiech i wielkie serce.… Czytaj dalej »

ZAWODY KARCIANE AMICUSOWYCH GRACZY – UNO MINECRAFT

Dnia 20.05.2024r. w poniedziałek w naszym internacie zebrała się grupa AMICUSOWYCH GRACZY by wspólnie zorganizować ostanie w tym roku szkolnym zawody. Rozgrywki w grę karcianą UNO MIECRAFT okazały się fajnym sposobem dla wychowanków wspólnego spędzania czasu wolnego przy dobrej zabawie. Dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w spotkaniu wręczone zostały dyplomy oraz słodko – kwaśne… Czytaj dalej »

TURNIEJ W PIŁKARZYKI

14 maja 2024 roku w AMICUSIE odbył się Turniej w Piłkarzyki. Pomimo, że słoneczne i ciepłe dni zachęcają wielu uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu, turniej przyciągnął fantastyczną frekwencję  entuzjastycznie nastawionych uczestników. Zawody były pełne emocji, pasji i zaciętej rywalizacji. Wychowankowie wykazali się umiejętnościami i pracą zespołową, dzięki czemu każdy mecz był ekscytującym przeżyciem… Czytaj dalej »

Czytam książki bo lubię

Obchodząc Światowy Dzień Książki wspólnie z wychowankami internatu AMICUS zastanawialiśmy się nad głębokim i istotnym wpływem literatury na życie i edukację. Książki to coś więcej niż tylko słowa na stronach; są portalami do wyobraźni, katalizatorami kreatywności i narzędziami rozwoju intelektualnego. Podróż przez książki wzbogaca nie tylko słownictwo, ale także pielęgnuje umiejętności krytycznego myślenia, empatię i… Czytaj dalej »