Miesięczne archiwum: wrzesień 2021

PAKA DLA ZWIERZAKA

Jesień i zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt przebywających w schronisku. Wiedzą o tym również nasi wychowankowie, którzy z ochotą zebrali fundusze i zakupili  milusińskim pisakom ze schroniska najpotrzebniejsze rzeczy. Akcja zakończyła się sukcesem oraz niebieskim misiem „cegiełką” zakupioną w Gorzowskim Schronisku „AZORKI”.

Podsumowanie akcji „POLA NADZIEI”

Jak co roku przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz Gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila. Wykorzystując dobro, które drzemie w młodym człowieku, energię oraz chęć do niesienia  pomocy, nasi wychowankowie na terenie Internatu AMICUS i Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., zorganizowali zbiórkę pieniędzy do specjalnych puszek dla potrzebujących chorych ludzi rozdając przy tym cebulki żonkili.… Czytaj dalej »

Otrzęsiny

We wtorek 14 września br. w Internacie AMICUS odbyły się Otrzęsiny dla nowych mieszkańców, które połączone zostały z integracją całej społeczności wychowanków po długiej rozłące i pobycie na nauce zdalnej. To szczególne wydarzenie, gdzie inspiracje i pomysły są autorstwa starszych chłopców i pozwalają na zabawę wszystkim mieszkańcom. Zaangażowanie starszych kolegów integruje i adoptuje nowych wychowanków… Czytaj dalej »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 w naszym internacie powitaliśmy już 31 sierpnia br. Nareszcie w pełnej obsadzie wrócili nasi wychowankowie do „drugiego” domu. Wśród znanych twarzy pojawiły się i nowe, na których można było zobaczyć uśmiech. W pokojach do późnych godzin nocnych słychać było ciche rozmowy wychowanków, którzy dawno się nie widzieli. Każdy chciał się podzielić wspomnieniami… Czytaj dalej »