Miesięczne archiwum: marzec 2020

UWAGA – ODBIÓR KSIĄŻEK!!!

W odpowiedzi na zapytania związane z potrzebą odbioru szczególnie zeszytów i podręczników informuję, że będzie można zabrać te rzeczy z placówki tylko: – w środę – 25 marca w godzinach 9:00 – 12:00 – w piątek – 27 marca w godzinach 17:00 – 19:00 Mając na uwadze rozprzestrzenianie się koronawirusa sugerujemy przyjazdy samochodami osobowymi, a… Czytaj dalej »

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Wychowankowie, w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa z 20 marca 2020 r. zawieszenie działalności naszego internatu zostaje przedłużone do 13 kwietnia 2020 r. Powrót wychowanków do internatu (o ile przerwa w działalności szkół i placówek nie zostanie przez MEN przedłużona) nastąpi 14… Czytaj dalej »

Trening umiejętności przewidywania.

W ramach rozwijania wśród wychowanków zainteresowania grami planszowymi dnia 09.03.2020 r. w naszym internacie odbył się Turniej Gry w Warcaby przygotowany i poprowadzony przez Panią mgr Justynę Czarneckiej–Tutak.  Wychowankowie świadomi, że warcaby to gra strategiczna kształtująca spostrzegawczość i pamięć oraz pobudzająca do myślenia chętnie wzięli udział w tych sportowych zmaganiach. Turniej odbył się w atmosferze… Czytaj dalej »

O bezpieczeństwie …

Dnia 5 marca br. funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili z wychowankami Internatu „Amicus” pogadankę na temat: ”Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze, jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających. Policjanci opowiedzieli wiele ciekawych a zarazem porażających historii, do których dopuścili… Czytaj dalej »

Przebój na „Dzień Kobiet”

Miłym wydarzeniem bieżącego (ubiegłego) tygodnia był uroczyście obchodzony w naszym internacie Dzień Kobiet. Samorząd internatu pod kierunkiem pani mgr Anny Bułgajewskiej zorganizował konkurs muzyczny pt. „Jaka to melodia” – będący zestawem najbardziej znanych i lubianych piosenek o kobietach. W muzycznych zmaganiach udział wzięli: Jakub Bąk, Paweł Cisek i Kajetan Marszałek. Najlepszym „melodiowiczem” okazał się Paweł… Czytaj dalej »