Miesięczne archiwum: grudzień 2021

POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

Wychowankowie bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje i działania charytatywne. W grudniu z chęcią odpowiedzieli na apel Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i zakupili środki higieny osobistej oraz zebrali ubrania dla potrzebujących. Kucharze z Elektrycznej Kuchni AMICUSA przygotowali słodki poczęstunek dla pracowników schroniska dla bezdomnych. Przygotowane prezenty chłopcy złożyli osobiście w… Czytaj dalej »

Pożegnanie Pani Ani

Dziś serdeczne podziękowania, za owocną współpracę, zaangażowanie oraz budowanie pozytywnego klimatu w społeczności internackiej, przekazała pani Kierownik Aleksandra Strzałecka i pożegnała tym samym odchodzącą z pracy panią Annę Bułgajewską. Do życzeń dołączyli się także wychowankowie, a MRI w ich imieniu przekazało prezent – ramkę z życzeniami, podpisami i zdjęciami. Na twarzy pani Ani było widać… Czytaj dalej »

Wariacje świąteczne

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest zwyczaj ubierania choinki. Wychowankowie 6 grudnia w poniedziałek po lekcjach, zebrali się aby przyozdobić leśne drzewko i wprowadzić świąteczny klimat.   Kolejna ekipa z MRI w Elektrycznej Kuchni AMICUSA wraz z wychowawcą zajęła się pieczeniem pierników. Nikt nie siedział bezczynnie, każdy miał przydzielone zadania, wypieki szły w błyskawicznym… Czytaj dalej »

Andrzejki

Zgodnie z tradycją i słowami : „…na Świętego Andrzeja dziewczynom i chłopcom z wróżby nadzieja…”, wychowankowie naszego internatu poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Wszyscy miło spędziliśmy czas z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro czy to dziś, każdemu potrzebny jest miś” Światowy Dzień Pluszowego Misia był dla naszych wychowanków okazją do radosnego świętowania zarówno na terenie internatu jak i szkoły. Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu nadal jest największym przyjacielem dzieci. W czasie wszechogarniającej epidemii COVID-19 i izolacji społecznej, chcieliśmy… Czytaj dalej »

„Nie samą nauką człowiek żyje”

„Nie samą nauką człowiek żyje” – udowodnili to nasi wychowankowie, którzy udali się wraz z wychowawcą do Teatru Juliusza Osterwy na musical ze świetną oprawą muzyczną „1980-ty”.

Kotyliony

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to jedno ze stałych świąt w szkolnym kalendarium. Uczniowie z naszej szkoły co roku przyłączają się do akcji „Niepodległa do hymnu”.   Dlatego z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, we wtorkowy wieczór, zasiedli wspólnie przy stole i przygotowali własnoręcznie kotyliony.

Zaduszki w internacie

Nie możemy dwukrotnie wejść do tej samej rzeki, bo świat nieustannie przemija i się zmienia. Literatura zawsze jednak odważnie podąża za rzeczywistością. Wychowankowie internatu w nastroju głębokiej zadumy i refleksji nad upływem czasu oraz sensem ludzkiego istnienia, zapoznali się z wierszami zawierającymi motyw przemijania. Przywołane fragmenty utworów literackich, i wierszy w symboliczny sposób obrazowały zmienność… Czytaj dalej »

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to ważna data nie tylko dla Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Pedagogóworaz pracowników placówek oświatowych. To także dzień, w którym wraz z rodzicami możemy docenić Państwa ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie nas do rozwoju, odnajdowanie pasji oraz inspirującą pomoc w wyborze ścieżki życiowej. Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające… Czytaj dalej »