Miesięczne archiwum: marzec 2023

MISTRZOSTWA INTERNATU AMICUS W PIŁKARZYKI

Dnia 27 marca 2023r. odbyły się Mistrzostwa Internatu AMICUS w Piłkarzyki zorganizowane przez wychowawcę panią Karolinę Szczech. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, a każda z nich składała się z dwóch zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, a wychowankowie pokazali swoje umiejętności i determinację. Wszyscy uczestnicy dawali z siebie wszystko, by zdobyć jak najwięcej… Czytaj dalej »

Wiosna kwiaty rozdaje

Jak przywitać wiosnę? Może z przytupem i z kwiatami?! Dlaczego nie? 😉 Tak też zrobili nasi wychowankowie, którzy wspólnie roztańczyli się w rytm porywającej muzyki. Radość, śmiech i dobra zabawa stały się zwiastunem nadchodzącej wiosny, a dziewczęta niczym kwiaty tańczyły w porywach ciepłego wiatru. Prowadzącymi roztańczone spotkanie byli zaproszeni goście: Gracja Antonowicz, Kinga Rekowska oraz… Czytaj dalej »

Spotkanie poza murami internatu…

W dniu 14 marca br. wychowankowie z klas maturalnych Internatu AMICUS pod opieką pani Agnieszki Cisowskiej uczestniczyli w warsztatach, rozwijające ich kreatywność i poczucie humoru. Wychowawca Grupy II zabrał dojrzałych młodych mężczyzn w świat dziecka,  w którym to mogli spróbować swoich sił w tworzeniu słodkich lizaków  Wspomnieniom i uśmiechom nie było końca. Spotkanie poza murami… Czytaj dalej »

DZIEŃ KOBIET

Mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto przez cały rok, zatem jak celebrować ten szczególny dzień? 8 marca w Dniu Kobiet spotkaliśmy się na wieczornych uroczystościach, w trakcie których oprócz tradycyjnych akcentów, życzeń, kwiatów i słodkości zaprezentowaliśmy wyjątkowy program artystyczno-słowno-muzyczny zadedykowany naszym Paniom.  Spotkanie poprowadzili: J. Daniluk, P. Wysocki, A. Kucharski, K. Tryba i… Czytaj dalej »

DZIEŃ TOSTA – przysmak nie tylko na śniadanie

W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy wiele dni dedykowanych różnym produktom kulinarnym czy gotowym daniom. Od 2014 roku w ostatni czwartek lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień TOSTA. To smaczne święto zostało zainaugurowane przez The Tiptree World Bread Awards w Wielkiej Brytanii, organizację skupiającą różne podmioty z branży piekarniczej, której celem jest promowanie sztuki wytwarzania pieczywa. Jak ten… Czytaj dalej »

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja – kiedy smutek staje się chorobą, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Smutek czy dołek psychiczny, w jaki zdarza nam się wpadać od czasu do czasu to normalne elementy codziennego życia emocjonalnego. To naturalna reakcja organizmu na niepowodzenia czy rozczarowania. Kiedy jednak uczucie pustki i rozpaczy zawładnie osobą, nie mija i nie pozwala… Czytaj dalej »