Miesięczne archiwum: luty 2020

Jak uchronić się przed koronawirusem?

W ramach profilaktyki prozdrowotnej 26 lutego 2020 roku w naszym internacie przeprowadzono zajęcia edukacyjno-warsztatowe dotyczące problematyki zakażeń koronawirusem. W trakcie spotkania wychowankowie zostali zapoznani z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co do tego, jak ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Według WHO najrozsądniejszym zachowaniem jest unikanie kontaktu z osobami, które mają objawy grypy czy przeziębienia przypominające objawy… Czytaj dalej »

Zdrowe desery – odrobina słodkości bez wyrzutów sumienia.

Zdrowy styl odżywiania nie musi być monotonny oraz niesmaczny. To my decydujemy o tym jakie produkty włączyć do naszej diety, a z których zrezygnować. Nie trzeba się głodzić ani też zupełnie unikać cukru. Należy jednak wybrać zdrowe rozwiązania. Takiemu celowi też służyło lutowe spotkanie kulinarne, które odbyło się pod hasłem: „Deser też może być zdrowy”… Czytaj dalej »

W internacie kultywujemy Tłusty Czwartek

Takich przyjemnych okazji jak tłusty czwartek trudno nie celebrować. Nawet jeśli ktoś chce wykazać się silną wolą i nie zjeść ani jednego pączka, nie uniknie słodkości wokół. Wychowankowie internatu „Amicus” w ramach kultywowanie tradycji związanych z Tłustym Czwartkiem spotkali się przy stole zastawianym słodkościami, by rozkoszować się smakiem pączków. W kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed… Czytaj dalej »

Jak lepiej pamiętać, czyli trochę o zapamiętywaniu i uczeniu się.

Na zajęciach wychowawczych prowadzonych przez mgr Justynę Czarnecką-Tutak wychowankowie grupy II poznawali techniki szybkiego zapamiętywania i uczenia się. Chłopcy dowiedzieli się jak usprawniać pracę mózgu oraz wykonywali praktyczne ćwiczenia w zapamiętywaniu informacji. Szczególnym uznaniem cieszyła się metoda skojarzeń. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia pomogą wychowankom w efektywnym uczeniu się i zdobywaniu coraz lepszych wyników… Czytaj dalej »

Wsparcie edukacji – turniej gier planszowych.

Wsparcie nauki …  „Głównym celem edukacji jest nie nauka, lecz rozbudzenie ducha.”  Ernest Renan W ramach obchodów nowego święta państwowego – Dnia Nauki Polskiej ustalonego na 19 lutego w naszym internacie zorganizowano turniej gier planszowych i przygotowano gazetkę tematyczną. Dzień Nauki Polskiej to święto będące wyrazem uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego… Czytaj dalej »

Walentynki w internacie

Dnia 14 lutego w internacie obchodziliśmy Walentynki. Wychowankowie za pośrednictwem Poczty Walentynkowej zorganizowanej przez wychowawczynię mgr Justynę Czarnecką-Tutak wysyłali do siebie kartki z wyrazami koleżeństwa. Wieczorem w poniedziałek kartki z sympatycznymi pozdrowieniami zostały dostarczone adresatom. Było miło i radośnie.