Miesięczne archiwum: listopad 2022

11 listopada

Dla upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów 1 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamięć o dziejach naszego narodu, o wybitnych Polakach, dzięki którym odzyskaliśmy wolność i suwerenność, stanowią przejaw naszej tożsamości narodowej i patriotyzmu. W poniedziałek 7 listopada br. na uroczystym apelu wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” dając świadectwo dumy i szacunku… Czytaj dalej »

Pamiętamy o zapomnianych…

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tych dniach szczególnie wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Wszyscy spotykają się na cmentarzach, by zapalić na grobach bliskich znicz, ponieważ symbolika ognia jest tego dnia bardzo ważna. Współcześnie ogień w palącym się zniczu jest metaforą życia wiecznego. Nie nad… Czytaj dalej »

Wieczór horrorów

26 października 2022 roku w Internacie AMICUS z okazji Halloween odbył się wieczór horrorów. Fani kina grozy obejrzeli film pt.:,,Upiorne opowieści po zmroku”. Tytułowe opowieści spisano krwią na stronach pamiętnika niejakiej Sary Bellows. Nieszczęśliwa za życia i mściwa po śmierci zjawa, ma chrapkę na nowe pokolenie czytelników, a jej wspomnienia trafiają w ręce małoletniej fanki… Czytaj dalej »

Integracja z Internatem I LO

W dniu 18.10.22r w Internacie „AMICUS” odbyła się integracja pomiędzy dziewczynami z I LO i chłopakami z Zespołu Szkół Elektrycznych. Owocem współpracy były przepyszne rogaliki z nadzieniem jabłkowym, posypane cukrem pudrem. Wychowankowie świetnie się bawili, a wypieki zostały rozdane na obu piętrach internatów. Wszyscy byli zachwyceni umiejętnościami młodzieży. Ten wspaniały dzień pozwolił młodzieży bliżej się… Czytaj dalej »

Drzewo pozytywnych myśli…

Są pewne słowa, które otulają jak koc, dają nadzieję, otuchę, wsparcie i radość. Słowa ciepłe i miłe, pełne dobrej energii. Szczególnie w obecnych niełatwych czasach są one nieocenione, nadzwyczaj potrzebne. Aby móc działać naprawdę skutecznie i  w pełni wykorzystywać swój potencjał, należy mieć nie tylko poczucie własnej wartości i dobre nastawienie do życia, ale także… Czytaj dalej »

Wieczór gier planszowych

Gry planszowe to nie tylko klucz do utrzymania aktywności i zdrowia umysłu, ale przede wszystkim zabawa łącząca ludzi. Udowodnili to nasi wychowankowie, którzy z wielkim zapałem rozgrywali boje w planszówkach. Największym powodzeniem cieszyły się warcaby i Zgadnij kim jestem…. Nie zabrakło także amatorów tradycyjnego Chińczyka i bierek. Wspólne spędzanie czasu grając w gry planszowe, każdemu… Czytaj dalej »