Miesięczne archiwum: styczeń 2020

Życzenia na ferie

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Wychowankowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków czasu wolnego i zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie… Czytaj dalej »

Ambicja i pracowitość …

„Nauka jest jak niezmierne morze… im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” (Stefan Żeromski) Rzetelna i sumienna praca w I półroczu zaowocowało bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wysoką średnią ocen uzyskali w I półroczu roku szkolnego 2019/2020: Bartłomiej Nowogram z klasy 1bT4  – 5,05 Patryk Zielony z klasy 1fT4– 4,70 Paweł Karasiński z klasy… Czytaj dalej »

Perfekcyjnie sprzątane pokoje…

W dniu 23. stycznia 2020 r. w internacie ,,Amicus’’ odbyło się podsumowanie wyników konkursu czystości za semestr I w roku szkolnym 2019/2020. W konkursie uczestniczyli wszyscy mieszkańcy internatu. Ocenie podlegał ład oraz porządek w każdym pokoju, które były przeliczane na punkty zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu. Zwycięskie pokoje to: w grupie I –… Czytaj dalej »

Konkurs kulinarny trwa …

Jak co miesiąc spotkaliśmy się z wychowankami, aby wspólnie gotować. Styczniowy Konkurs Kulinarny odbył się pod hasłem: „Fantazja na temat makaronu”. Uczestnicy gotowali w trzech drużynach o nazwach: Kaszaloty, Bączki i Borsuki.J Zwycięzcami styczniowego konkursu są:  I miejsce  drużyna Kaszaloty – Aleksander Sz., Jakub N., Sebastian K. II miejsce  drużyna Bączków – Kajetan M., Paweł… Czytaj dalej »

Konkurs na „Najładniejszy pokój świąteczny”

Od początku grudnia trwały przygotowania do Wigilii internackiej  w ramach których zapoczątkowaliśmy internacką tradycję na  „Najładniej ozdobiony świąteczny pokój”. Kryteria obejmowały m.in. oryginalność wystroju, ilość samodzielnie wykonanych ozdób, ogólną estetykę.  Wychowankowie z pełni zapałem zaangażowali się w przygotowanie świątecznych ozdób oraz przystrojenie pokoju. Nie zabrakło kolorowych światełek, gwiazd, świątecznych skrzatów, choinek, stroików itp. Na całym… Czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejsze życzenia świąteczne”:

Zwyciężyli wychowankowie z pokoju 209B  Bartłomiej Nowogram i Paweł Karasiński. Dzwonią dzwonki sań,Stół pełen wigilijnych dań.Biały śnieżek prószy,Marzną nam dziś uszy.Renifer Rudolf już grzeje kopyta.Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta,Niech wszystkie smutki pójdą w kąt Wesołych świątŻyczy MRII o późniejszym przychodzeniu śni.Serdecznie prosimy,A internat ulepszymy.Jeżeli to się uda,Mamy zamiar spełniać cuda.Tej nocy przyjdą Anioły,A ja jestem… Czytaj dalej »