Miesięczne archiwum: październik 2019

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu

Dnia 23.10.2019 roku odbyły się pierwsze wybory w nowo powstałym internacie „AMICUS” do Młodzieżowej Rady Internatu. W skład komisji weszli:Przewodniczący – Wyka KamilCzłonek komisji – Zielony PatrykCzłonek komisji – Batura Bartek Liczba uprawnionych do głosowania 58 wychowanków, głosowało 55. Największą liczbę głosów otrzymał Bartłomiej Nowogram, obejmując stanowisko przewodniczącego MIR. Zastępcą przewodniczącego MIR został Karasiński Paweł,… Czytaj dalej »

Październikowy konkurs o „Kulinarny Puchar Internatu”

To nasze drugie konkursowe spotkanie. Tematem tego miesiąca był „Zakręcony mielony”. Wychowankowie internatu biorący udział w zmaganiach mieli za zadanie przygotować kotlety mielone oraz surówkę. Oczywiście jak zawsze liczył się smak, pomysł i sposób podania dania. Poniżej fotorelacja z konkursu.

Gratulujemy!!!

Miło jest nam poinformować, że nasz wychowanek Filip Musiałowski w miniony weekend zdobył brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w Jesiennym  Pucharze Polski Kadetów w Radomiu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

Zabytki i miejsca kultury w Gorzowie Wlkp.

8 października 2019 wychowankowie internatu podczas warsztatów poznali bliżej  zabytki i miejsca kultury w Gorzowie Wlkp. Zapoznali się z historią m.in. budowy Katedry, Studni Czarownic, Spichlerza. Chłopcy poznali Filharmonię i Teatr im. Juliusza Osterwy.

Tolerancja

 W październiku wychowankowie internatu uczestniczyli między innymi w zajęciach wychowawczych na temat tolerancji.  Wspólnie zastanawialiśmy się co to znaczy być tolerancyjnym w internacie, w szkole i w domu. Wychowankowie aktywnie z zapałem angażowali się w etapy zajęć, aby poznać siebie i uczyć się akceptacji drugiego człowieka.

Pokaż, ze umiesz pływać!

Wychowankowie internatu od października br. pod okiem wykwalifikowanego instruktora dr Jacka Stasiaka z gorzowskiego AWF-u mogą stopniowo doskonalić umiejętności potrzebne do zdobycia karty pływackiej. A zalety posiadania karty pływackiej to: – daje możliwość poszerzenia swoich uprawnień, okazanie karty pływackiej jest niezbędnym warunkiem przystąpienia do egzaminu na Młodszego Ratownika WOPR. – osobom niepełnoletnim karta pływacka może… Czytaj dalej »

„Kulinarny Puchar Internatu”

Fotorelacja z pierwszego konkursowego spotkania „Kulinarny Puchar Internatu”. który odbył się 25.09.2019 w internacie pod hasłem : „Wrześniowa wesoła kanapka”.