Miesięczne archiwum: grudzień 2023

Wigilia w Amicusie

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.Charles Dickens, „Opowieść wigilijna” Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zwykłe chwile… Czytaj dalej »

Odpowiedź na apel potrzebujących…

Wychowankowie bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje i działania charytatywne. W grudniu z chęcią odpowiedzieli na apel Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i zakupili środki higieny osobistej oraz zebrali ubrania dla potrzebujących. Przygotowane prezenty, w dniu 13 grudnia br. w imieniu naszego internatu Patryk Guściewicz i  Kuba Kucharski wraz z panią… Czytaj dalej »

Amicusowy Święty Mikołaj

Amicusowy Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy znani są przede wszystkim jako wielcy przyjaciele dzieci i gdy tylko nadarza się okazja to obdarowuje je prezentami. W pewien grudniowy dzień, starszy siwy pan z długą białą brodą, ubrany w czerwony struj z czapką, wraz z elfami zawitał do zaprzyjaźnionej gorzowskiej SP 17, malując wielką radość na twarzach… Czytaj dalej »

MIKOŁAJKI

Przez cały rok św. Mikołaj bardzo wnikliwie obserwował internacką gromadkę i w efekcie wieczorem 06.12.2023r. w internacie Amicus  zawitał w naszych skromnych progach wraz ze swoimi śnieżynkami i grzecznej młodzieży rozdawał w tym roku… owoce. Mikołaj postanowił, że wystarczy już słodyczy i w tym roku ma być zdrowo! Młodzież internacka była bardzo zadowolona z wizyty… Czytaj dalej »

MARATON ŚWIĄTECZNY CZAS ZACZĄĆ…

W przedświątecznym czasie serce internatu zaczyna być mocniej. W pierwszych dniach grudnia gdy śnieg za oknem prószy, a wieczory są długie to znak, że czas warto zająć się przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Maraton rozpoczął się od tworzenia ozdob bożonarodzeniowych „w stylu eko”. Młodzież miała za zadanie stworzyć własnoręczne cudeńka przy pomocy produktów użytku codziennego… Czytaj dalej »

Andrzejki 2023

Lanie wosku przez dziurkę od kucza, przebijanie papierowych serc z imionami dziewcząt, czytanie z kart tarota czy odgadywanie symboli ukrytych pod wybranym kubkiem, to tylko  kilka wybranych przykładów zabaw andrzejkowych odbywających się w wigilię Świętego Andrzeja. Do AMICUSA  zawitała wróżka Hogata i wszyscy spędziliśmy miło czas z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią. Agnieszka Cisowska

Turniej wiedzy o sporcie

Z końcem listopada biały puch obficie ozdobił krajobraz miasta, a mróz uparcie zaglądał do okien Internatu Amicus, gdzie pomiędzy wychowankami rozegrany został Turniej Wiedzy o Sporcie.  Mieszkańcy Internatu to w większości miłośnicy sportu; chętnie uczęszczają na treningi, zajęcia dodatkowe z ulubionych dyscyplin, a także oglądają mecze drużyn, których są sympatykami.  Zimowe długie wieczory sprzyjają integracji… Czytaj dalej »

,,Amicusowi gracze” Zawody na dwie Jengi

Dnia 22.11.2023r. w środę w internacie Amicus odbyły się zawody na dwie Jengi. Drużyny miały za zadanie układać klocki w taki sposób, aby wieże się nie zawaliły. Uczestnicy przede wszystkim dobrze się bawili i spędzili miło czas. Dla wszystkich wychowanków, którzy wzięli udział w wydarzeniu wręczone zostały dyplomy oraz upominek w formie małego poczęstunku. Zwycięska… Czytaj dalej »