Wigilia w Amicusie

przez | 20 grudnia 2023

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.
Charles Dickens, „Opowieść wigilijna”

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zwykłe chwile zamieniają się w coś niezwykłego, gdy powietrze przepełnia szczęście, a każde serce bije w rytm dobrej woli i radoś ci.

Czarujący duch Świąt ogarnął swą magią cały Internat i 18 grudnia 2023 roku wszyscy wychowankowie wraz z gronem pedagogicznym zasiedli do Wigilijnego stołu.

Zaprezentowane zostało przedstawienie na podstawie „Opowieści wigilijnej”. Wykonawcy ożywili ponadczasową opowieść Dickensa, przenosząc odbiorców do serca wiktoriańskiego Londynu, by przypomnieć o prawdziwej istocie okresu świątecznego miłości, hojności i wdzięczności.

Podekscytowanie było wyczuwalne, gdy wkroczył Święty Mikołaj i rozdawał prezenty, wywołując uśmiech i radość wśród obdarowanych osób.

Kolędy i świąteczne melodie rozbrzmiewał y po korytarzach Internatu, gdy delektowaliśmy się tradycyjnymi przysmakami .

Na koniec wspólnej wieczerzy wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu na najpiękniej przystrojony pokój. Wychowankowie wypełnili przestrzenie błyszczącymi światłami, girlandami, choinkami i kreatywnie wykonanymi świątecznymi dekoracjami. Wysiłek i pomysłowość włożone przez młodzież były niezwykłe, przez co wyłonienie zwycięzców okazało się trudnym zadaniem.

Ten wieczór był świadectwem piękna tego wyjątkowego okresu, jednocząc naszą różnorodną społeczność internacką w radosnym świętowaniu wypełnionym tradycjami, uroczystościami i serdecznymi chwilami.

Grono Pedagogiczne i Wychowankowie