Archiwum autora: admin

Zajęcia kulinarne

W kuchni internackiej pachnie jesienią… Wychowankowie podczas zajęć kulinarnych wykonali pyszną szarlotkę z niecodziennym dodatkiem dyni. Po minach chłopców widać, że ciasto było bardzo smaczne. 

WYBORY DO MRI

W środę 6 października br. odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu, poprzedzone kampanią wyborczą, w której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Uprawnionych do głosowania było 54 wychowanków z czego głosowało 43 w tym 3 głosy były nie ważne. Wybory były tajne, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w  składzie: Karol Windysz,  Adrian Rachela… Czytaj dalej »

PAKA DLA ZWIERZAKA

Jesień i zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt przebywających w schronisku. Wiedzą o tym również nasi wychowankowie, którzy z ochotą zebrali fundusze i zakupili  milusińskim pisakom ze schroniska najpotrzebniejsze rzeczy. Akcja zakończyła się sukcesem oraz niebieskim misiem „cegiełką” zakupioną w Gorzowskim Schronisku „AZORKI”.

Podsumowanie akcji „POLA NADZIEI”

Jak co roku przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz Gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila. Wykorzystując dobro, które drzemie w młodym człowieku, energię oraz chęć do niesienia  pomocy, nasi wychowankowie na terenie Internatu AMICUS i Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., zorganizowali zbiórkę pieniędzy do specjalnych puszek dla potrzebujących chorych ludzi rozdając przy tym cebulki żonkili.… Czytaj dalej »

Otrzęsiny

We wtorek 14 września br. w Internacie AMICUS odbyły się Otrzęsiny dla nowych mieszkańców, które połączone zostały z integracją całej społeczności wychowanków po długiej rozłące i pobycie na nauce zdalnej. To szczególne wydarzenie, gdzie inspiracje i pomysły są autorstwa starszych chłopców i pozwalają na zabawę wszystkim mieszkańcom. Zaangażowanie starszych kolegów integruje i adoptuje nowych wychowanków… Czytaj dalej »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 w naszym internacie powitaliśmy już 31 sierpnia br. Nareszcie w pełnej obsadzie wrócili nasi wychowankowie do „drugiego” domu. Wśród znanych twarzy pojawiły się i nowe, na których można było zobaczyć uśmiech. W pokojach do późnych godzin nocnych słychać było ciche rozmowy wychowanków, którzy dawno się nie widzieli. Każdy chciał się podzielić wspomnieniami… Czytaj dalej »

Szanowni Państwo, drodzy Wychowankowie

Choć w kalendarzu jeszcze mamy lato to wielkimi krokami zbliżamy się do powrotu i przyjazdu do internatu, a w obecnym czasie nasuwa się wiele pytań o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, wychowanków oraz wychowawców…  Dokładamy wszelkich starań aby nasze działania, w warunkach epidemii COVID -19, pozwoliły na bezpieczny pobyt uczniów w internacie. W trosce o zdrowie wychowanków przedstawiam Procedury zachowania i postępowania w Internacie AMICUS obowiązujące także w dniu przyjęcia na wypadek zagrożenia COVID… Czytaj dalej »

Wyniki rekrutacji

LISTA UCZNIÓW NOWO PRZYJĘTYCH DO INTERNATU „AMICUS” ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZWIE WLKP. W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 Dnia 2 sierpnia 2021 roku odbyło się spotkanie komisji Kwalifikacyjno – Rekrutacyjnej w wyniku której rozpatrzono wnioski o przyjęcie do internatu dla nowych uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. Poniżej przedstawiamy listę nowych wychowanków – pierwszoklasistów przyjętych… Czytaj dalej »

KIBICUJEMY !

W 2020 roku wszyscy zagorzali fani piłki nożnej oczekiwali na mecze Mistrzostw Europy. Niestety z powodu pandemii nie odbyły się one. W czerwcu br. zostały jednak wznowione. Udział w mistrzostwach biorą wspaniałe drużyny, także Polska Reprezentacja. Nasi wychowankowie kibicują różnym drużynom ale sercem są z Polską. Mocno trzymaliśmy kciuki za naszych orłów.

PODSUMOWANIE

W dniu 16 czerwca 2021 roku w naszym internacie odbyło się rozstrzygniecie KONKURSU CZYSTOŚCI. Za najczystsze pokoje wychowankowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki nawiązujące swoim symbolem do czystości.  Miejsce pierwsze uzyskali wychowankowie z pokoju 211B – Kacper i Piotr.  Miejsce drugie uzyskali wychowankowie z pokoju 203A – Michał, Kamil oraz Wojtek.  Miejsce trzecie dobyli wychowankowie… Czytaj dalej »