Archiwum autora: admin

Święty Mikołaj odwiedził SP 17

Tradycją stało się już, że Święty Mikołaj wraz pomocnikami – wychowankami naszego internatu,  odwiedza grzeczne dzieci w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi im. Adama Mickiewicza w Gorzowie Wlkp. Cóż była to za radość i jakie emocje…. Dzieci na powitanie zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane piosenki, a on odwdzięczył się dzieciom i zagrał na… Czytaj dalej »

WIGILIA W INTERNACIE

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole. W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze 19 grudnia o godz.19.00 w Internacie AMICUS odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli… Czytaj dalej »

NIESPODZIANKA DLA DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA

15 grudnia br. wychowankowie internatu wraz z panią kierownik Aleksandrą Strzałecką udali się z wizytą do Domu im. Św. Brata Alberta w Gorzowie. Wręczyli wcześniej przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi. Prezent – niespodzianka oraz życzenia świąteczne płynące z głębi serca okazały się dużym zaskoczeniem dla potrzebujących, którzy z powodu bardzo trudnej sytuacji i często braku… Czytaj dalej »

Elektryczna Kuchnia AMICUSA po nowemu

Z nowym rokiem w Elektrycznej Kuchni AMICUSA zaszły zmiany bowiem zawitali do niej goście – nauczyciele z naszej szkoły, którzy wspólnie z wychowankami postanowili coś pysznego przygotować w myśl powiedzenia „przez żołądek do serca”.  Pani Anna Inman przygotowała wspólnie ze swoimi uczniami z klasy 3TD wyśmienitego kurczaka z ryżem w sosie curry. Przy okazji gotowania… Czytaj dalej »

KOLĘDOWANIE W HOSPICJUM

8 grudnia br. w przedświątecznej atmosferze, z drobnymi upominkami, uśmiechem na ustach, z instrumentami muzycznymi i radosnym śpiewem wychowankowie Internatu AMICUS wraz z Zespołem Muzycznym Elektryka oraz Samorządem Uczniowskim odwiedzili Dział Pobytu Dziennego mieszczącego się przy Gorzowskim Hospicjum św. Kamila. Uczniowie złożyli życzenia, zaśpiewali wspólnie z podopiecznymi kolędy i przekazali słodkie upominki. Każda z obdarowanych… Czytaj dalej »

MUNDIAL W KATARZE- STREFA KIBICA W INTERNACIE

Dnia 20 listopada 2022r. oficjalnie rozpoczęły się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Wychowankowie Internatu „Amicus” wraz w wychowawcą mgr Karoliną Szczech przygotowali strefę kibica, w której wspólnie kibicowali swoim ulubionym drużynom. Nie da się ukryć, że to mecze Polski cieszyły się największym zainteresowaniem i wzbudzały najwięcej emocji, które udzieliły się również tym wychowankom,… Czytaj dalej »

AMICUS i Portus podbijają polską wieś

Młodzieżowa Rada Internatu była pomysłodawcą i zorganizowała 30 listopada br.  w auli naszej szkoły Zabawę Andrzejkową pod hasłem: „AMICUS i Portus podbijają polską wieś”. Poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowaliśmy poznać naszą przyszłość w otoczeniu darów ze wsi polskiej.  Miło, zabawnie i z humorem spędziliśmy wieczór w gronie przyjaciół, tańcząc i dobrze się bawiąc.… Czytaj dalej »

Jesienne czytanie

Za oknem jesień w pełni, a w powietrzu czuć czasami nawet zimę 😉 Okazuje się, że długie, chłodne i jesienne listopadowe wieczory wcale nie muszą być nudne. To idealny czas na wieczorne seanse ulubionych seriali, a także na nadrobienie książkowych zaległości. Jesienne wieczory są znakomitym pretekstem do wyciągnięcia z szafy miękkiego koca, zrobienia sobie pysznego… Czytaj dalej »