Miesięczne archiwum: marzec 2024

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to czas, kiedy przyroda i zwierzęta budzą się do życia, a świat robi się kolorowy… W czwartkowy wieczór z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w naszym internacie, wychowankowie przystąpili do szeregu przygotowanych przez wychowawców konkurencji i konkursów.  Młodzież z podziałem na grupy odpowiadała na pytania dotyczące wiosennej flory i fauny, rozwiązywała zagadki matematyczne, prezentowała umiejętności… Czytaj dalej »

Spotkanie z Temidą

Grupa głodnych wiedzy pierwszoklasistów, naszych wychowanków, spotkała się w czwartek 14 marca br. z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Prawnej z przedstawicielami Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. Przeprowadzone warsztaty, o praktycznych, życiowych tematach przebiegły w miłej atmosferze. Sędzia z Wydziału Karnego Elżbieta Wojtunik – Panacha opowiedziała o najczęstszych wykroczeniach, i o różnych sytuacjach, które mogą się… Czytaj dalej »

Dzień Kobiet w Internacie AMICUS

W środowy wieczór 6 marca w internacie odbyły się obchody Dnia Kobiet.  Odświętnie ubrani, z lekką tremą i dużym zaangażowaniem pierwszoklasiści, z pomocą dwóch starszych kolegów, przedstawili część artystyczną przygotowaną dla wszystkich Pań z internatu. Wychowankowie zadbali również o mały poczęstunek, na który zaprosili Panie po występie. Najważniejszym punktem wieczoru były ciepłe i szczere życzenia… Czytaj dalej »