Miesięczne archiwum: czerwiec 2024

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Zbliżający się koniec roku szkolnego, to czas podsumowań i refleksji nam minionymi miesiącami w naszym internacie. To był czas pełen wyzwań, ciężkiej pracy, ale również radości i niezapominanych chwil. W ostatni wspólny wieczór zgromadziliśmy się, aby wyróżnić i docenić zaangażowanie i aktywność wychowanków w różnorodnych przedsięwzięciach, które odbywały się w internacie AMICUS, a także poza… Czytaj dalej »

AMICUS pomaga

Wychowankowie internatu po raz kolejny wzięli czynny udział w akcji charytatywnej na rzecz Gorzowskiego Hospicjum im. Św. Kamila. Zbiórka publiczna odbyła się 6 czerwca br. na terenie naszego miasta. Wychowankowie obdarowani dużym uśmiechem poświęcili swój czas i energię, zachęcając gorzowian do udziału w zbiórce pieniędzy. Tak trzymać Panowie, jesteśmy dumni. Agnieszka Cisowska

Dzień Dziecka w SP 17

Zarząd Młodzieżowej Rady Internatu AMICUS po raz kolejny zawitał w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie Wlkp. Z okazji Dnia Dziecka starsi koledzy (Kacper Tryba, Jakub Daniluk, Kuba Kucharski oraz Patryk Guściewicz) zorganizowali zabawę w podchody oraz różne konkursy sportowe dla najmłodszych uczniów. Uśmiechnięte i radosne twarze dzieci były nagrodą za włożony trud. Każdy… Czytaj dalej »

Na sportowo i wesoło

Internacki Dzień Dziecka w tym roku połączono z Dniem Sportu, a wychowawcy wraz z wychowankami aktywnie obchodzili je na boisku szkolnym przy ulicy Grobla.  Chłopcy, pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego, pana Dariusza Ciukszy, wzięli udział w emocjonujących turniejach piłki nożnej oraz koszykówki. Czas upłynął w atmosferze radości i sportowej rywalizacji, a wychowankowie mieli okazję… Czytaj dalej »

Dzień bez Papierosa w internacie ,,AMICUS”

W poniedziałkowy wieczór 27.05.2024r.  z okazji Światowego Dnia bez Papierosa (31.05.2024r.) wychowankowie klas pierwszych w ramach prac na rzecz internatu stworzyli samodzielnie prezentację dla swoich rówieśników oraz wychowanków klas starszych pt. ,,Szkodliwość palenia papierosów i e-papierosów”. Młodzież zebrała się w holu internatu,  aby posłuchać o konsekwencjach zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu oraz bliźniaczych mu substancji.… Czytaj dalej »

Konkurs kulinarny MASTERCHEF

„Dania jarskie – wszystkie strony świata” pod takim tytułem 27 maja odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego MASTERCHEF  w AMICUSIE. W duchu zdrowej rywalizacji i zasad fair play młodzież z Elektrycznej Kuchni Amicusa walczyła o miano najlepszego kucharza oraz o cenne nagrody. Wychowankowie zaskoczyli jury swoją pomysłowością tworzenia nowych kompozycji smaków doborem składników do przygotowanych… Czytaj dalej »