Miesięczne archiwum: styczeń 2023

Święty Mikołaj odwiedził SP 17

Tradycją stało się już, że Święty Mikołaj wraz pomocnikami – wychowankami naszego internatu,  odwiedza grzeczne dzieci w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi im. Adama Mickiewicza w Gorzowie Wlkp. Cóż była to za radość i jakie emocje…. Dzieci na powitanie zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane piosenki, a on odwdzięczył się dzieciom i zagrał na… Czytaj dalej »

WIGILIA W INTERNACIE

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole. W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze 19 grudnia o godz.19.00 w Internacie AMICUS odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli… Czytaj dalej »

NIESPODZIANKA DLA DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA

15 grudnia br. wychowankowie internatu wraz z panią kierownik Aleksandrą Strzałecką udali się z wizytą do Domu im. Św. Brata Alberta w Gorzowie. Wręczyli wcześniej przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi. Prezent – niespodzianka oraz życzenia świąteczne płynące z głębi serca okazały się dużym zaskoczeniem dla potrzebujących, którzy z powodu bardzo trudnej sytuacji i często braku… Czytaj dalej »

Elektryczna Kuchnia AMICUSA po nowemu

Z nowym rokiem w Elektrycznej Kuchni AMICUSA zaszły zmiany bowiem zawitali do niej goście – nauczyciele z naszej szkoły, którzy wspólnie z wychowankami postanowili coś pysznego przygotować w myśl powiedzenia „przez żołądek do serca”.  Pani Anna Inman przygotowała wspólnie ze swoimi uczniami z klasy 3TD wyśmienitego kurczaka z ryżem w sosie curry. Przy okazji gotowania… Czytaj dalej »

KOLĘDOWANIE W HOSPICJUM

8 grudnia br. w przedświątecznej atmosferze, z drobnymi upominkami, uśmiechem na ustach, z instrumentami muzycznymi i radosnym śpiewem wychowankowie Internatu AMICUS wraz z Zespołem Muzycznym Elektryka oraz Samorządem Uczniowskim odwiedzili Dział Pobytu Dziennego mieszczącego się przy Gorzowskim Hospicjum św. Kamila. Uczniowie złożyli życzenia, zaśpiewali wspólnie z podopiecznymi kolędy i przekazali słodkie upominki. Każda z obdarowanych… Czytaj dalej »