WIGILIA W INTERNACIE

przez | 5 stycznia 2023

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole.

W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze 19 grudnia o godz.19.00
w Internacie AMICUS odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli wychowankowie, grono pedagogiczne Internatu oraz zaproszeni goście. Zostali Oni serdecznie powitani przez Panią Kierownik Aleksandrę Strzałecką, która złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Podczas uroczystej kolacji wychowankowie internatu przybliżyli pochodzenie
i znaczenie bożonarodzeniowych tradycji świątecznych. Wspólnie zaśpiewano kolędy,
a zaproszeni księża odczytali fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza oraz udzielili błogosławieństwa zgromadzonym. Zgodnie z tradycją uczestnicy wieczerzy  podzielili się opłatkiem, złożyli życzenia i przy dźwiękach kolęd spożywali pyszne, wigilijne potrawy, przygotowane przez wychowanków. Na koniec św. Mikołaj obdarował wszystkich upominkami.

Ten cudowny wieczór rozpoczyna doroczne świętowanie Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, w nastroju serdeczności, wzajemnej przyjaźni i miłości.

WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT