Miesięczne archiwum: listopad 2023

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE….

Jednym z ważnych zadań działalności Elektrycznej Kuchni AMICUSA jest promocja i edukacja w zakresie zdrowego odżywiania. A jak wszystkim wiadomo, najlepiej edukację rozpocząć od najmłodszych lat. Nasi wychowankowie, pełni wiedzy i zapału ochoczo udali się z misją do zaprzyjaźnionej SP 17 w Gorzowie Wlkp. by pierwszoklasistom przekazać cenne informacje o witaminach znajdujących się w owocach… Czytaj dalej »

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 zapisał się wyjątkowo na kartach polskiej historii, ponieważ właśnie tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  Wieczorem 7 listopada br. młodzież naszego internatu wraz z wychowawcami upamiętnili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Po wspólnie odśpiewanym hymnie, pierwszoklasiści z grupy I i II zaprezentowali wiersze m.in.: Ludwika Wiszniewskiego, Jana Pietrzaka, Antoniego Słonimskiego, które… Czytaj dalej »

Akcja ,,Pamiętamy – Zaduszki”

W poniedziałek 30 października 2023r. wychowankowie naszego internatu pod opieką pani Roksany, jak co roku, udali się na cmentarz w Gorzowie, gdzie posprzątali osamotnione groby. Na cmentarzu Świętokrzyskim znajdują się groby powstańców wielkopolskich, więźniów obozów hitlerowskich, oraz osób związanych z Gorzowem Wielkopolskim. Nasza młodzież chętnie bierze udział w tej corocznej akcji, przy okazji ucząc się… Czytaj dalej »