Miesięczne archiwum: październik 2023

Dzień Edukacji Narodowej

W środowy wieczór 11 października młodzież pod opieką pani Agnieszki zaprezentowała program artystyczny dla Wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię poprowadził Jakub Daniluk, a część artystyczna ukazała szerokie spektrum talentów młodzieży Zespołu Szkół Elektrycznych. Przed gronem pedagogicznym zaprezentowali się m.in.: Kajetan Konieczny, Karol Wasilik, Philip Wysocki, Jakub Kramarzewski, Kacper Filipiak oraz Igor Schwarz. Tego… Czytaj dalej »

Akcja „POLA NADZIEI” zakończona

Dobiegła końca kolejna edycja akcji charytatywnej „POLA NADZIEI” na rzecz Gorzowskiego Hospicjum im. Św. Kamila, podczas której sprzedawane były cebulki żonkili. Składamy w imieniu Młodzieżowej Rady Internatu podziękowania wszystkim darczyńcom za okazałe serce i wsparcie. Do hospicjum został przekazany już dar pieniężny. Kolejny raz pokazaliście, że los osób potrzebujących nie jest Wam obojętny. Dziękuję opiekun… Czytaj dalej »

Integracja grupy I

W dniu 03.10.2023r. po godzinie 19:30 Wychowankowie z grupy I spotkali się na „wieczorze filmowym”.  Wystarczyło zabrać ze sobą ciepłą herbatę lub wodę,  „coś na ząb” oraz dobry humor.  Dużo śmiechu, dobry seans i czas upłynął szybko w miłej atmosferze. Integracja wychowanków poprawia relacje między ludzkie, minimalizuje stres, niweluje blokady oraz otwiera nowe horyzonty. Roksana… Czytaj dalej »

Pierwsze koty za płoty

Jak co roku, by tradycji stało się zadość dnia 28.09.2023r. odbyły się internackie Otrzęsiny klas pierwszych pt. ,,Pierwsze koty za płoty”. Wychowankowie wraz wychowawcami panią Roksaną i  panią Agnieszką przybyli o godzinie 18:00 na salę gimnastyczną w szkole Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. na ul. Dąbrowskiego 33. W wydarzeniu wzięło udział 20 wychowanków klas… Czytaj dalej »

MALOWANIE KAMIENI

Będąc na spacerze znajdujemy ciekawe kamienie, które możemy wykorzystać do różnorodnych i niepowtarzalnych prac plastycznych tworzonych np. na zajęciach pozaszkolnych. Łatwość dostępu do kamieni daje nam możliwość rozwoju artyzmu. Kamień jest piękny i dodaje naturalnego charakteru. Malowanie kamieni redukuje stres, daje poczucie ciepła, uwrażliwia na bogactwo otaczającego nas świata, ćwiczy wyobraźnię, pobudza kreatywność i rozwija… Czytaj dalej »