Jak uchronić się przed koronawirusem?

przez | 28 lutego 2020

W ramach profilaktyki prozdrowotnej 26 lutego 2020 roku w naszym internacie przeprowadzono zajęcia edukacyjno-warsztatowe dotyczące problematyki zakażeń koronawirusem. W trakcie spotkania wychowankowie zostali zapoznani z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co do tego, jak ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Według WHO najrozsądniejszym zachowaniem jest unikanie kontaktu z osobami, które mają objawy grypy czy przeziębienia przypominające objawy zakażenia koronawirusem. WHO zaleca również dokładne gotowanie mięsa i jajek, higienę przygotowywania posiłków oraz dezynfekcję powierzchniach metalowych, szklanych lub plastikowych, gdyż na nich wirus może się utrzymywać nawet do 9 dni.

Już wiadomo, że koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, poprzez zanieczyszczone dłonie oraz kontakt ze skażoną powierzchnią i jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie mydła i lub płynów na bazie alkoholu. W związku z tym na obecną chwilę najskuteczniejszym sposobem na to, żeby we własnym zakresie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa jest prawidłowe mycie rąk.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował instrukcję mycia rąk, z którą szczegółowo zostali zapoznani nasi wychowankowie.

Zwieńczeniem zajęć było opracowanie plakatu pod hasłem „Co musisz widzieć o koronawirusie”.