MasterChef w AMICUSIE

przez | 13 czerwca 2022

Przez cały rok szkolny minimum raz w miesiącu odbywały się cykliczne zajęcia kulinarne w Elektrycznej Kuchni Amicusa. Młodzi mężczyźni gotowali potrawy, piekli ciasta i ciasteczka, przygotowywali różne zdrowe sałatki i przekąski pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Cisowskiej.

 Dnia 23 maja br. odbył się długo oczekiwany konkurs kulinarny „MasterChef – mistrzowie dotarli na metę”. Zadaniem wychowanków było przygotowanie w ciągu 90 minut dania głównego oraz deseru
na bazie jogurtu ze składników zakupionych przez aplikację „Too Good To Go”, mającej na celu racjonalne wykorzystywanie produktów żywieniowych. Do konkursu przystąpiło trzech uczniów: Dominik Danicki, Tomasz Dziedzic oraz Fabian Grzywacz, którzy z dużym zapałem zabrali się do pracy. Ocenie podlegało: estetyka podania przez kucharza potrawy, walory smakowe oraz atrakcyjność przygotowanych dań.

Po obradach jury w składzie: pani kierownik internatu Aleksandra Strzałecka, pan kierownik praktyk Sławomir Starzyński oraz Jakub Nowak – przedstawiciel społeczności internackiej, zadecydowało, że:

  • I miejsce zdobył Dominik Danicki, który wykonał wrapa warzywnego oraz „kurczaka mocy”,
  • II miejsce zdobył Fabian Grzywacz, który przygotował racuszki na słodko „smaki dzieciństwa”,
  • III miejsce zajął Tomasz Dziedzic, który przygotował kanapkę z jajkiem w stylu angielskim „stamtąd skąd pochodzę”.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a MasterChef – Dominik Danicki otrzymał fartuch szefa kuchni.

Zajęcia kulinarne to nowe doświadczenia oraz dobra zabawa, która uczy współpracy i poszerza horyzonty o zdrowym odżywianiu.

Wychowawca: A. Cisowska