Obchody Dnia Dziecka w Internacie AMICUS

przez | 24 czerwca 2022

6 czerwca 2022r. wychowankowie naszego internatu zostali zaroszeni przez panią kierownik Aleksandrę Strzałecką oraz wychowawców  na integracyjny piknik na świeżym powietrzu oraz wspólne grillowanie  i świętowanie Dnia Dziecka. Spotkanie odbyło się na boisku przy ul. Grobla. Zaprzyjaźniony z „internacką bracią” – sympatyczny i uczynny p. Darek, zadbał o  ogień na grillu, p. kierownik przywiozła pyszne kiełbaski oraz inne dodatki.  Wychowawcy zadbali o miłą atmosferę i wspaniałą pogodę.
Po pysznym posiłku rozegrano emocjonujący mecz piłki nożnej.

Następnie, z łezką w oku, wręczono symboliczną  pamiątkę pierwszemu absolwentowi Internatu AMICUS – Karolowi, który był mile zaskoczony niespodzianką przygotowaną przez wychowawczynię- p. A. Cisowską.

Później przyszedł czas na podziękowania i nagrody. Młodzieżowa Rada Internatu podziękowała wychowawcom za całoroczny trud pracy, opieki i wychowania.

Wręczono także nagrody i wyróżnienia za zaangażowanie wychowanków w działalność  internatu: za pracę w Elektrycznej Kuchni Amicusa i godne reprezentowanie nas.

Wychowawcy rozdali podziękowania dla uczniów i ich rodziców, którzy w minionym roku, wyróżnili się wysoką kulturą osobistą, szczególnym zaangażowaniem i działalnością na rzecz internatu, włączali się w różnorodne akcje i godnie reprezentowali internat na terenie miasta.

Około 19.00 wszyscy zmęczeni ale wyjątkowo zadowoleni wrócili do internatu!

Wychowankom życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka oraz wielu radosnych dni.  

Wychowawca: I. Pogonowska