„KAŻDY KONIEC TO POCZĄTEK NOWEGO…”

przez | 26 kwietnia 2024

Zorganizowane 22 kwietnia 2024 Pożegnanie na cześć tegorocznych Absolwentów internatu AMICUS było sentymentalnym świadectwem nawiązanych relacji i wspólnych chwil. W otoczeniu nauczycieli, kierownika internatu i wychowawców panowała atmosfera słodko-gorzkiej nostalgii, wypełnionej cennymi wspomnieniami i serdecznymi wzruszeniami.

Pięcioletnia wspólna podróż była drogą rozwoju, nauki, przyjaźni i odkryć, co podsumował film przygotowany przez młodszych kolegów z internatu.  Przedstawili oni życiowe maksymy, które miały na celu zainspirować abiturientów, by z odwagą i determinacją patrzyli w przyszłość bowiem „KAŻDY KONIEC TO POCZĄTEK NOWEGO…”. 

Podziękowania i życzenia popłynęły ust pani kierownik, zaproszonych gości i wychowawców. Absolwenci zostali obdarowani pamiątkowymi prezentami, będący symbolem uznania za wkład w społeczność internacką, a Igor Schwarz w imieniu odchodzących wychowanków również obdarował nauczycieli pożegnalnymi upominkami. Kacper Tryba złożył życzenia od Młodzieżowej Rady Internatu.

Wydarzenie zakończyło się symbolicznym dzieleniem tortu – był to moment refleksji, wdzięczności i świętowania sukcesów oraz przygód, które dopiero nadejdą. 

Drodzy Absolwenci,

Zabierzcie ze sobą naukę, przyjaźnie i najlepsze wspomnienia, które zdobyliście w internacie. Spełniajcie swoje marzenia, realizujcie plany i rozwijajcie skrzydła wznosząc się coraz wyżej.Pamiętajcie, że na zawsze pozostawiliście niezatarty ślad w naszych sercach. 

MRI i Grono Pedagogiczne