Udanych i bezpiecznych wakacji!!!

przez | 2 lipca 2020

Drodzy Wychowankowie!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadszedł tak wyczekiwany przez Was wszystkich czas – WAKACJE. Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania, to czas zabawy.Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o zasadach bezpieczeństwai zachowaniu odpowiedniej ostrożności. A podstawową zasadą bezpiecznego wypoczynku jest zachowanie zdrowego rozsądku. Dotyczy ono oszacowania swoich umiejętności, jak i wybieranych aktywności. Niezależnie od tego, czy wakacje mają miejsce nad wodą czy w górach, są pewne zasady, które się powielają, m.in.:

  • bezwzględne przestrzegać komunikatów służb ratowniczych – nie wchodzić do wody przy czarnej fladze czy planować piesze wycieczki w górach przy złej pogodzie,
  • nie korzystać z aktywności fizycznej po spożyciu alkoholu,
  • oszacować własne umiejętności – dotyczy to wędrówek, wspinaczki, czy odpływania daleko od brzegu,
  • dobrze się przygotować – dotyczy to kondycji fizycznej, sprzętu czy nawet… apteczki.

Gdziekolwiek planujecie się wybrać, pamiętajcie o naładowaniu przed wyjściem telefonu lub noszeniu ze sobą przenośnej ładowarki typu power bank. Dodatkowo miejcie w telefonie numery alarmowe, a także w odpowiedni sposób zapisane numery bliskich osób. Przed imieniem bliskiej osoby powinno znaleźć się słowo „ICE”. Jest to znak dla ratowników medycznych, kogo poinformować w razie wypadku.

Pamiętajcie, że nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!!!

Mili Wychowankowie!

Z okazji nadchodzących wakacji życzę Wam, by były one radosne i pełne niezapomnianych wrażeń, ciekawych znajomości i beztroskiego odpoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia po wakacjach!!!

Szanowni Rodzice i Wychowawcy naszego internatu!

Serdecznie dziękując Państwu za wysiłek i całoroczną współpracę, życzę, by nadchodzący czas urlopów był czasem spokoju, odpoczynku i słonecznej pogody, byśmy po wakacjach spotkali się zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Zuzanna Kuźmińska
Kierownik internatu